ÖnceKirala&SonraSatınAl sisteminin en büyük özelliği, otomobil satın almak isteyen kişi ya da kurumların kiralama rahatlığı ile indirimli otomobil alımına aracılık etmektir.

Kişi veya kurum, Basic Paket & Comfort Paket seçenekleri ile seçtiği otomobili önce kiralayıp sonrasında satın alabilir.

* Comfort Paket; MTV, Kasko, Bakım, Hasar, İkame gibi tüm operasyonel sürecin SHSfilo uzmanlığı ile yönetilmesi ve maliyetleri peşin ya da alım vadesine yayılarak müşteriden tahsil edilmesidir.

* Basic Paket; Müşteriye sadece kiralama rahatlığı ile araç alımına aracılık etmektir. Bu pakette Kasko ve Trafik sigortası SHSfilo tarafından yönetilir. * Kiralama süresince ruhsat SHSfilo üzerine olup, kişi/kurum tüm bakiyeyi kapattıktan sonra araç devri gerçekleşir.

* Depozito/Peşinat’ın yatırılması ile araç hemen kişi/kurum’a teslim edilir.

* Sistemden maksimum faydayı sağlamak için aracın tüm bedelinin ödenmesi ya da maksimum peşin ödeme ile kiralanması önerilmektedir.

* Peşinat sonrası vadelendirme, SHSfilo’nun banka borçlanma faizi üzerinden yapılacak olup, ortalama piyasa koşullarında olacaktır.

*SHS kişi/kurum ile “İleri Tarihli Satış Sözleşmesi” yapacak, otomobilin ödeme yükümlülüklerini yerine getiren kişi/kurum’a aracı devredeceğini taahhüt edecektir.

* SHSfilo sizin yerinize kredi süreçlerini kendi kredibilitesi ile gerçekleştirir.

* Banka limitleriniz bu işlemden etkilenmez.

* Müşteri araç gruplarına göre, kiraladığı araçları 6ay/10bin km, yalnız 6 ay veya yalnız 10bin km öncesi (SHSfilo detayları anlaşma öncesi kişi/kurum’a bildirecektir) herhangi bir mecra da satışa çıkaramayacaktır.

* Bu bildirime rağmen kişi/kurum ÖnceKirala&SonraSatınAl sistemi ile kiraladığı aracı/araçları herhangi bir mecrada satışa çıkarırsa, SHSfilo’nun distribütör veya araç tedarikçi firmalardan maruz kalacağı cezayı nakden itirazsız olarak SHSfilo’nun hesaplarına 3 gün içerisinde ödeyeceğini kabul eder

* Bu sistem alım-satım yaparak kar amacı güden kişi ya da kurumlar için değil, indirimli fiyat avantajı ile araç sahibi olmak isteyen kişi ya da kurumlar için geliştirilmiştir.